11 Դեկտեմբերի 2024 - 09:49
«Ադրբեջանական երկաթուղիներ» ՓԲԸ-ն (ԱԵ) Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (IFC) հետ քննարկել է՝ վագոնային պարկի ընդլայնման և ֆինանսավորման նոր մեթոդների ներդրման ոլորտում համագործակցության հարցեր։
Ինչպես հաղորդում է Аrmenia.Az-ը՝ Ադրբեջանական երկաթուղիներ»-ին հղումով, կառույցի փոխնախագահ Արիֆ Աղաևը այդ հարցերը քննարկել է՝ Եվրոպայում, Լատինական Ամերիկայում և Կարիբյան ավազանում IFC-ի ենթակառուցվածքների և էներգետիկայի տարածաշրջանային մենեջեր Կամիլա Ռոդրիգեսի և այլ պաշտոնատար անձանց հետ հանդիպմանը:
Երկաթուղային ենթակառուցվածքների զարգացման մի շարք խոշոր նախագծերի իրականացման գործում՝ IFC-ի կողմից ցուցաբերվող աջակցության համատեքստում՝ կողմերը դիտարկել են այս ուղղությամբ գործընկերության հնարավորությունները։

• IFC готова поддержать развитие железнодорожной инфраструктуры Азербайджана
ЗАО «Азербайджанские железные дороги» (АЖД) обсудило с Международной финансовой корпорацией (IFC) вопросы сотрудничества в сфере расширения вагонного парка и внедрения новых методов финансирования.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на АЖД, заместитель председателя АЖД Ариф Агаев обсудил данные вопросы на встрече с региональным менеджером IFC по инфраструктуре и энергетике в Европе, Латинской Америке и Карибском бассейне Камилой Родригес и другими официальными лицами.
В контексте поддержки, оказываемой IFC в реализации ряда крупных проектов по развитию железнодорожной инфраструктуры, стороны рассмотрели возможности партнерства в данном направлении.