11 Դեկտեմբերի 2024 - 09:43
Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի փոխնախագահ Լեյլա Ալիևան այցելել է՝ Բաքվի Մարդաքյան ավանում գտնվող սահմանափակ հնարավորություններ ունեցող երեխաների թիվ 1 սոցիալական ծառայության հիմնարկություն։
Հաղորդվում է, որ աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարար Սահիլ Բաբաևը Լեյլա Ալիևային տեղեկացրել է՝ սոցիալական ծառայության հիմնարկի գործունեության մասին։ Նշվել է, որ շուրջ 150 երեխա գտնվում է պետական խնամքի տակ և ապահովված է վերականգնման ծառայություններով։
Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի փոխնախագահն այցելել է նաև՝ Բաքվի Ռամանա ավանում գտնվող, հաշմանդամություն ունեցող անձանց մասնագիտական վերականգնման կենտրոն։

11 Декабря 2024 - 09:43
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева посетила учреждение социального обслуживания детей с ограниченными возможностями №1, расположенное в поселке Мардакян в Баку.
Как сообщает Report, министр труда и социальной защиты населения Сахиль Бабаев проинформировал Лейлу Алиеву о деятельности учреждения социального обслуживания. Было отмечено, что около 150 детей находятся под государственной опекой и обеспечиваются реабилитационными услугами.
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева также посетила Центр профессионально-трудовой реабилитации лиц с инвалидностью в бакинском поселке Рамана.