• Բաքուն և Ամմանը քննարկել են գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցությունը
Ադրբեջանն ու Հորդանանը քննարկում են՝ գյուղատնտեսության ոլորտում համատեղ աշխատանքային խումբ ստեղծելու հնարավորությունը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ գյուղատնտեսության նախարարությանը հղումով, նախարար Մեջնուն Մամեդովը հանդիպել է՝ Ադրբեջանում Հորդանանի դեսպան Օմեր Բարաքաթ ալ-Նահարի հետ։
Հանդիպման ընթացքում նախարարը նշել է, որ երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունները հիմք են ստեղծում համագործակցության զարգացման համար, այդ թվում՝ գյուղատնտեսության ոլորտում։ Նա խոսել է նաև Ադրբեջանի գյուղատնտեսությանն ուղղված կառավարության աջակցության մասին և հետաքրքրություն է հայտնել՝ Հորդանանի հետ համագործակցության ընդլայնման հարցում։
Կողմերը քննարկել են՝ գյուղատնտեսության ոլորտում օրենսդրական դաշտի ամրապնդումը, գյուղատնտեսության հարցերով համատեղ աշխատանքային խմբի ստեղծումը, գյուղատնտեսական և պարենային ապրանքների առևտրի ընդլայնումը, ինչպես նաև Հորդանանի ձեռներեցների մասնակցությունը՝ Ադրբեջանում կայանալիք Caspian Agro միջազգային գյուղատնտեսական ցուցահանդեսին: Նշվել է, որ այս ոլորտում երկու երկրների միջև համագործակցության ընդլայնման զգալի ներուժ կա:

• Баку и Амман обсудили сотрудничество в аграрной сфере
Азербайджан и Иордания рассматривают возможность создания совместной рабочей группы в аграрной сфере.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на Министерство сельского хозяйства, министр Меджнун Мамедов встретился с послом Иордании в Азербайджане Омером Баракатом аль-Нахаром.
В ходе встречи министр отметил, что дружественные отношения между странами создают основу для развития сотрудничества, в том числе в аграрной сфере. Он также рассказал о государственной поддержке сельского хозяйства в Азербайджане и выразил заинтересованность в расширении сотрудничества с Иорданией.
Стороны обсудили укрепление правовой базы в аграрной сфере, создание совместной рабочей группы по сельскому хозяйству, расширение торговли сельскохозяйственной и пищевой продукцией, а также участие иорданских предпринимателей в Международной сельскохозяйственной выставке Caspian Agro в Азербайджане. Было отмечено, что существует значительный потенциал для расширения сотрудничества между двумя странами в этой области.