• Ամրուլլաևը՝ կրթության «ընտանեկան մոդել» ստեղծելու մասին
Ադրբեջանի գիտության և կրթության նախարարությունը՝ փոքր և հեռավոր գյուղերում նախադպրոցական կրթության «ընտանեկան մոդելի» ներդրման փորձնական նախագիծ է պատրաստում:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին՝ «Նոր հայացք նախադպրոցական կրթության որակին» նվիրված երկրորդ միջազգային համաժողովում ասել է՝ գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլլաևը։
Նա ասել է, որ այս մոդելը կկիրառվի այն շրջաններում, որտեղ անհնար է օգտագործել նախադպրոցական կոլեկտիվ կրթությունը. «Այս մոդելի համաձայն՝ նախատեսվում է ՝ երեխաների դասավանդում մեկ ընտանիքում։ Այդ նպատակով կարող են ավտոբուսներ տրամադրվել հեռավոր գյուղերում»։

04 Декабря 2024 - 11:40
Министерство науки и образования Азербайджана готовит пилотный проект по внедрению «семейной модели» дошкольного образования в малых и отдаленных селах.
Как сообщает Armenia.Az, об этом сказал министр науки и образования Эмин Амруллаев на II международной конференции «Новый взгляд на качество дошкольного образования».
Он сказал, что эта модель будет использоваться в районах, где невозможно применение коллективного дошкольного образования: «Согласно этой модели, предусматривается обучение детей в одной семье. Для этого в отдаленных селах могут быть выделены автобусы».