• «Կանաչ շաբաթ 2025». Ադրբեջանը կներկայացվի Բեռլինում
Ադրբեջանը կմասնակցի սննդի, գյուղատնտեսության և այգեգործության՝ «Կանաչ շաբաթ-2025» միջազգային ցուցահանդես-տոնավաճառին, որը հունվարի ։17-26-ը կանցկացվի Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, տնտեսության նախարարության՝ «Շինարարության և մատակարարման միություն» ԲԲԸ-ին հղումով, միջոցառումը կանցկացվի Բեռլինի Էքսպո Կենտրոն Սիթիում։
Միջազգային «Կանաչ շաբաթը», որը համարվում է Եվրոպայի ամենամեծ ցուցահանդեսներից մեկը, անցկացվում է 1926 թվականից։ Այս տարի ցուցահանդեսին ակնկալվում է ավելի քան 1400 ընկերությունների մասնակցություն 55 երկրներից։ Ադրբեջանը ցուցահանդեսին կմասնակցի 15-րդ անգամ։

29 Ноября 2024 - 11:07
Азербайджан примет участие в международной выставке-ярмарке продуктов питания, сельского хозяйства и садоводства «Зеленая неделя-2025» (Green Week-2025), которая пройдет в столице Германии Берлине 17-26 января.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на ООО «Строительно-снабженческий союз» Минэкономики, мероприятие пройдет в Berlin Expo Center City.
Международная «Зеленая неделя», считающаяся одной из крупнейших выставок Европы, проводится с 1926 года. В этом году в выставке ожидается участие более 1400 компаний из 55 стран. Азербайджан примет участие в выставке в 15-й раз.