• Ալիևը՝ ԹՊԿ անդամ երկրների միջև ռազմական համագործակցության մասին
Նախագահ Իլհամ Ալիևը, ելույթ ունենալով Թյուրքական պետությունների կազմակերպության (ԹՊԿ) պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստում, խոսել է անդամ երկրների միջև ռազմական համագործակցության մասին։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ պետության ղեկավարն ասել է. «Հաշվի առնելով աշխարհում ներկայումս աճող սպառնալիքները՝ մեր համագործակցությունը պաշտպանության, անվտանգության և պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում մեծ նշանակություն ունի։ Վերջին շրջանում ընդլայնվել է Մեր իրավապահ և անվտանգության մարմինների միջև համագործակցությունը»:
Ընդգծելով, որ զորավարժություններ են անցկացվում մեր երկրների զինված ուժերի ներգրավմամբ՝ Ադրբեջանի նախագահը նշել է, որ Ադրբեջանի ռազմաուսումնական հաստատություններում եղբայրական երկրների կուրսանտների ուսուցումը փոխվստահության և բարեկամության ցուցիչ է։

• Алиев о военном сотрудничестве между государствами-членами ОТГ
Президент Ильхам Алиев в выступлении на заседании Совета глав государств Организации тюркских государств (ОТГ) рассказал о военном сотрудничестве между государствами-членами.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства сказал: «Учитывая нарастающие в настоящее время в мире угрозы большое значение имеет наше сотрудничество в области обороны, безопасности и оборонной промышленности. В последнее время расширилось сотрудничество между нашими правоохранительными органами и органами безопасности».
Подчеркнув, что проводятся военные учения с участием вооруженных сил наших стран, Президент Азербайджана отметил, что обучение в наших военных учебных заведениях курсантов из братских стран является показателем взаимного доверия и дружбы.