• Զաքիր Հասանովն այցելել է Սլովակիայի ռազմական ինստիտուտ
Շարունակվում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, Զաքիր Հասանովի պաշտոնական այցը Սլովակիա, որն իրականացվել է՝ այս երկրի փոխվարչապետ և պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի հրավերով։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, այցի շրջանակներում Զաքիր Հասանովը և նրա գլխավորած պատվիրակությունն այցելել են՝ Զագորյեում Ռազմատեխնիկական և փորձարկման ինստիտուտ։
Զաքիր Հասանովին մանրամասն տեղեկություններ են տրամադրվել՝ ինստիտուտի պատմության և աշխատանքի հիմնական ուղղությունների մասին։
Ինստիտուտի կրթական համակարգին ծանոթանալուց հետո, ադրբեջանական պատվիրակությունն այցելել է ուսումնական պոլիգոն, որտեղ զննել է զինտեխնիկան և մասնակցել հրաձգությանը։

• Закир Гасанов посетил военный институт в Словакии
Продолжается официальный визит министра обороны Азербайджана генерал-полковника Закира Гасанова в Словакию, осуществляемый по приглашению заместителя премьер-министра и министра обороны этой страны Роберта Калиняка.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, в рамках визита Закир Гасанов и возглавляемая им делегация посетили Военно-технический и испытательный институт в Загорье.
Закиру Гасанову была предоставлена подробная информация об истории и основных направлениях работы института.
После ознакомления с образовательной системой института, азербайджанская делегация посетила учебный полигон, где посмотрела боевую технику и приняла участие в стрельбах.