01 Նոյեմբերի 2024 - 19:02
Ադրբեջանի ականազերծման գործակալությունը (ANAMA) զեկույց է հրապարակել՝ հոկտեմբերին օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում իրականացված ականազերծման գործողությունների վերաբերյալ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ANAMA-ում, նշված ժամանակաընթացքում՝ Թերթերում, Աղդերեում, Քելբեջարում, Աղդամում, Խոջալիում, Խանքենդիում, Խոջավենդում, Լաչինում, Շուշայում, Ֆիզուլիում, Գուբադլիում, Ջաբրայիլում և Զանգիլանում հայտնաբերվել և վնասազերծվել է՝ 764 հակահետևակային, 283 հակատանկային ական և 11785 չպայթած զինամթերք։ Ականներից ու չպայթած զինամթերքից մաքրվել է 5657,7 հա. տարածք:

• ANAMA: В Карабахе было обнаружено еще 1047 мин
Азербайджанское агентство по разминированию (ANAMA) опубликовало отчет об операциях по разминированию, проведенных на освобожденных от оккупации территориях в октябре.
Как сообщили Armenia.Az в ANAMA, за указанный период в Тертере, Агдере, Кяльбаджаре, Агдаме, Ходжалы, Ханкенди, Ходжавенде, Лачине, Шуше, Физули, Губадлы, Джебраиле и Зангилане были обнаружены и обезврежены 764 противопехотные, 283 противотанковые мины, 11 785 неразорвавшихся боеприпасов. От мин и неразорвавшихся боеприпасов очищено 5657.7 гектара.