• Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է ՌԴ դեսպանի հետ
Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է՝ Ադրբեջանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Միխայիլ Եվդոկիմովի հետ։
Ինչպես APA-ին հայտնել են Միլի Մեջլիսի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, հանդիպմանը գոհունակություն է հայտնվել՝ մեր երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման բարձր մակարդակի կապակցությամբ և նշվել է պետությունների ղեկավարների մակարդակով փոխայցելությունների կարևոր դերը կապերի ընդլայնման գործում: Այս համատեքստում մեր երկրների հարաբերությունների դինամիկայի վրա դրական ազդեցությունը ընդգծվել է՝ այս տարվա օգոստոսին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի պետական այցով Ադրբեջան և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ հոկտեմբերին Ռուսաստան կատարած երկու այցերով։
Զրույցի ընթացքում նշվել է մեր երկրների օրենսդիր մարմինների, ինչպես նաև այլ ոլորտներում կապերի զարգացումը, նշվել է նաև մեր խորհրդարանների հաջող համագործակցությունը՝ մի շարք միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում։
Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ առաջիկայում այդ ուղղությամբ հարաբերությունները հաջողությամբ կշարունակվեն։

01 Ноября 2024 - 10:33
Председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова встретилась с послом Российской Федерации в Азербайджане Михаилом Евдокимовым.
Как сообщили Armenia.Az в Отделе прессы и связей с общественностью Милли Меджлиса, на встрече было выражено удовлетворение высоким уровнем развития отношений между нашими странами, отмечена важная роль взаимных визитов на уровне глав государств в расширении связей. В данном контексте было подчеркнуто положительное влияние на динамику отношений между нашими странами государственного визита президента России Владимира Путина в Азербайджан в августе текущего года и двух визитов Президента Азербайджана Ильхама Алиева в Россию в октябре.
В ходе беседы было отмечено развитие связей между законодательными органами наших стран, а также в других сферах, отмечено успешное сотрудничество наших парламентов в ряде международных парламентских организаций.
Стороны выразили уверенность в том, что и в предстоящий период отношения в этом направлении будут успешно продолжены.
На встрече также была обсуждена работа, проделанная в связи с подготовкой к 29-й сессии Конференции Сторон Рамочной конвенции ООН по изменению климата - СОР29.