• ՄՄ պատգամավոր. Ղարաբաղում ապրելու է 140 հազար բնակիչ
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Միլլի Մեջլիսի պատգամավոր Վուգար Բայրամովը՝ «Ականների զոհերն Ադրբեջանում. ձեռքբերումներ և առաջիկա մարտահրավերներ» թեմայով կլոր սեղանի ժամանակ։
Նա նշել է, որ 2025 թվականին «Մեծ վերադարձ» ծրագիրը կիրականացվի շատ ակտիվ. «Այդ պատճառով տարածքների ականազերծումը չափազանց կարևոր խնդիր է։ Ադրբեջանի տարածքում մինչև մեկուկես միլիոն ական է տեղակայված։ Միայն Ֆիզուլիի շրջանում, որը ես ներկայացնում եմ Միլլի Մեջլիսում, ականների թիվը հասնում է 80 հազարի։ Այս խնդիրը լուրջ վտանգ է ներկայացնում մարդկանց կյանքի համար»:

• Депутат ММ: В Карабахе будут проживать 140 тысяч жителей
Как передает Armenia.Az, об этом сообщил депутат Милли Меджлиса Вугар Байрамов в ходе круглого стола на тему «Жертвы мин в Азербайджане: достижения и предстоящие задачи».
Он отметил, что в 2025 году программа Великого возвращения будет осуществляться очень активно: «Поэтому разминирование территорий - крайне важная задача. На территории Азербайджана размещено до полутора миллиона мин. Только в Физулинском районе, который я представляю в Милли Меджлисе, количество мин достигает 80 тысяч. Эта проблема представляет серьезную угрозу жизни людей».