• Լաչինում տրամվայի գիծ կկառուցվի
Առաջիկայում նախատեսվում է Լաչինի Հեյդար Ալիևի փողոցում նախագծել և կառուցել հյուրանոց, պատկերասրահներ, հանրային սննդի օբյեկտներ, համերգասրահ, թատրոն և ստեղծագործական կենտրոններ, ինչպես նաև էլեկտրական տրամվայի գիծ անցկացնել։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է Լաչինի շրջանի Վերակառուցման, շինարարության և կառավարման ծառայության գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Թոֆիկ Իսլամովը Կասպյան շինարարության շաբաթվա շրջանակներում կազմակերպված պանելային քննարկման ժամանակ։
«Քանի որ Հեյդար Ալիևի փողոցը նախատեսված է որպես զբոսաշրջային գոտի, քաղաքի միջով կկառուցվի ճոպանուղի մինչև Հաքարի գետի երկայնքով գտնվող բուլվար», - հավելել է նա։

• В Лачине будет проложена трамвайная линия
В ближайшее время на улице Гейдара Алиева в Лачине планируется проектирование и строительство гостиницы, галерей, объектов общественного питания, концертного зала, театра и творческих центров, а также прокладка линии электрического трамвая.
Как передает Armenia.Az, об этом заявил исполняющий обязанности исполнительного директора Службы восстановления, строительства и управления в Лачинском районе Тофиг Исламов на панельной дискуссии в рамках Каспийской Строительной недели.
«Поскольку улица Гейдара Алиева предназначена в качестве туристической зоны, через город до бульвара вдоль реки Хекери будет проведена канатная дорога», - добавил он.