10 0Հոկտեմբերի 2024 - 14:49
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է էկոնոմիկայի նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը Բաքվում անցկացված INMerge նորարարական գագաթնաժողովում, որը կազմակերպել է PAŞA Holding ընկերությունը։
Նախարարի խոսքով՝ այսօրվա միջոցառումը հիանալի հնարավորություն է տալիս քննարկելու ապագա նորամուծությունները:
«Այս գագաթնաժողովը մեծ նշանակություն ունի ինձ համար՝ որպես պետության ներկայացուցիչ։ Մենք պետք է անընդհատ մտածենք մեր ապագայի մասին և լինենք համբերատար, երբ բախվում ենք լոկալ անհաջողությունների: Սա էական նշանակություն ունի նորարարությունների զարգացման համար, քանի որ միշտ չէ, որ դրանք արդարացնում են մեր սպասելիքները: Սակայն հենց նման դժվարություններն են ստիպում մեզ էլ ավելի վճռականորեն առաջ գնալ»,- ասել է Ջաբբարովը։

10 Октября 2024 - 10:49
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил министр экономики Микаил Джаббаров на Инновационном саммите INMerge, проходящем в Баку при организации ООО PAŞA Holding.
По словам министра, сегодняшнее мероприятие предоставляет прекрасную возможность обсудить будущие инновации.
«Этот саммит имеет большое значение для меня как представителя государства. Мы должны постоянно думать о нашем будущем и быть терпеливыми, сталкиваясь с локальными неудачами. Это крайне необходимо для развития инноваций, поскольку некоторые из них не всегда оправдывают наши ожидания. Однако, именно такие трудности заставляют нас двигаться вперед с еще большей решимостью», - сказал М.Джаббаров.