• Euronews հեռուստաալիքը սյուժե է պատրաստել COP29 թիմի մասին
Euronews հեռուստաալիքը անդրադարձել է նոյեմբերին Բաքվում կայանալիք Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի առաջիկա 29-րդ նստաշրջանի՝ COP29-ի նախապատրաստական աշխատանքներին։
Ըստ AZERTAC-ի՝ սյուժեում խոսվում է COP29 ադրբեջանական օպերացիոն ընկերության խորհրդի նախագահ Նարմին Ջարչալովայի և նրա թիմի մասին, ով ղեկավարում է COP29-ի արագ և ճշգրիտ նախապատրաստական աշխատանքները: Նշվում է, որ նրա թիմը կարողացել է մեկ տարուց քիչ ժամանակում կարողացել է հասնել նրան, որ միջոցառումը, ժամանակակից ենթակառուցվածքների շնորհիվ համապատասխանում է կայուն զարգացման նպատակներին։
Նարմին Ջարչալովան COP29-ը դիտարկում է որպես կարևոր փուլանիշ Ադրբեջանի համար և նշանակալի հարթակ կլիմայական գլոբալ լուծումների համար:
Այս գագաթնաժողովի միջոցով նա հույս ունի ցույց տալ Ադրբեջանի հանձնառությունը միջազգային համագործակցությունը զարգացնելու և համաշխարհային ասպարեզում կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարի արդյունավետ միջոցների խթանման հարցում:

• Телеканал «Евроньюс» представил сюжет о команде COP29
Телеканал «Евроньюс» рассказал о подготовке к предстоящей в Баку в ноябре 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата – COP29.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в сюжете говорится о председателе правления Азербайджанской операционной компании COP29 Нармин Джарчаловой, которая руководит стремительной и четкой подготовкой к COP29, и ее команде, менее чем за год сумевшей добиться того, чтобы мероприятие благодаря современной инфраструктуре соответствовало целям устойчивого развития.
Нармин Джарчалова рассматривает CОP29 как важную веху для Азербайджана и значительную платформу для глобальных климатических решений.
Посредством этого саммита она надеется продемонстрировать приверженность Азербайджана развитию международного сотрудничества и продвижению эффективных мер по борьбе с изменением климата на мировой арене.