• Գյուղատնտեսության նախարարությունը՝ Ղարաբաղում մեղվաբուծության զարգացման մասին
Այս տարի Ադրբեջանի ազատագրված տարածքներում գտնվող արոտավայրեր է տեղափոխվել 190 հազար մեղվաընտանիք, որից 130 հազարը տեղափոխվել է Քելբեջարի շրջան։
Այդ մասին Armenia.Az-ին հայտնել է Գյուղատնտեսության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվական ապահովման բաժնի պետ Վուգար Հուսեյնովը։
Նա նշել է, որ ազատագրված տարածքներում վերաբնակեցվել է 4217 մեղվաբուծական տնտեսություն. «Տնտեսությունները վերաբնակեցվել են ազատագրված տարածքներում գտնվող բոլոր արոտավայրերում, այդ թվում՝ Խոջավենդի, Հադրութի, Զանգիլանի, Քելբեջարի, Գուբադլի և այլ շրջաններ»։
Հուսեյնովը հավելել է, որ ազատագրված տարածքներում արտադրված արտադրանքը ներկայացված է նաև՝ Բաքվի մեղվաբուծական արտադրանքի 24-րդ հանրապետական ցուցահանդես-տոնավաճառում։

• Минсельхоз о развитии пчеловодства в Карабахе
В этом году на пастбища, расположенные на освобожденных территориях Азербайджана, было перевезено 190 тыс. пчелиных семей, из которых 130 тыс. в Кяльбаджарский район.
Об этом сказал Armenia.Az начальник отдела по связям с общественностью и информационному обеспечению Министерства сельского хозяйства Вугар Гусейнов.
Он отметил, что всего на освобожденные территории было переселено 4 217 пчеловодческих хозяйств: «Хозяйства были переселены на все пастбища, расположенные на освобожденных территориях, в том числе в Ходжавенд, Гадрут, Зангилан, Кяльбаджар, Губадлы и другие районы».
Гусейнов добавил, что продукция, произведенная на освобожденных территориях, также представлена на 24-й Республиканской выставке-ярмарке продукции пчеловодства в Баку.