10 Սեպտեմբերի 2024 - 12:46
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Բաքվում կրթության ոլորտի աշխատողների սեպտեմբերյան համաժողովի մեկնարկից առաջ լրագրողներին հայտարարել է՝ գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլլաևը։
Նրա խոսքով, սեպտեմբերի 14-15-ը կմեկնարկի՝ մայրաքաղաքից և այլ քաղաքներից ուսանողների ընդունումը Խանքենդի քաղաքում, նրանց տեղավորումը հանրակացարանում։
«Դասերը կսկսվեն սեպտեմբերի 23-ին, քանի որ մեկ շաբաթ նրանց կծանոթացնենք քաղաքին, բացատրելով անվտանգության կանոնները և այլն: Ղարաբաղի համալսարանի ուսանողների համար նախատեսվում է՝ կրթաթոշակի 100-150 մանաթի չափով վերադիր»,- նշել է նախարարը։

• Названа дата начала занятий в Университете Карабах
Как сообщает Armenia.Az, об этом журналистам заявил министр науки и образования Эмин Амруллаев перед началом сентябрьской конференции работников образования Баку.
По его словам, с 14-15 сентября начнётся отправка из столицы и других городов и приём студентов в городе Ханкенди, их размещение в общежитии.
«Занятия начнутся 23 сентября, так как неделю мы будем проводить для них знакомство с городом, разъяснять правила безопасности и т. д. Для студентов Карабахского университета предусмотрена надбавка к стипендии в размере 100-150 манатов», — отметил министр.