13 Օգոստոսի 2024 - 16:16
Օգոստոսի 13-ին Ադրբեջանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի (ԿԸՀ) նախագահ Մազահիր Փանահովը հանդիպել է՝ ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Նուրլան Սեյթիմովի գլխավորած պատվիրակության հետ, որը Ադրբեջան է ժամանել՝ առաջիկա արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին հետևելու համար։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են ԿԸՀ-ից։
Հանդիպման ընթացքում Մ.Փանահովն ընդգծել է, որ նրա ղեկավարած բարձրագույն ընտրական մարմինը բաց է միջազգային կազմակերպությունների հետ համագործակցության համար։
Ն.Սեյթիմովն ասել է, որ ԱՊՀ-ից երկարաժամկետ դիտորդներն արդեն սկսել են իրենց գործունեությունը և ուշադիր հետևում են՝ Բաքվում և շրջաններում ընտրություններին նախապատրաստվելու գործընթացին: Նա նաև վստահություն է հայտնել, որ Միլլի Մեջլիսի ընտրությունները կանցկացվեն ազատ, արդար և թափանցիկ՝ օրենսդրության պահանջներին համապատասխան։

• Глава ЦИК Азербайджана встретился с делегацией СНГ
13 августа председатель Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Азербайджана Мазахир Панахов встретился с делегацией во главе с заместителем генерального секретаря Содружества Независимых Государств (СНГ) Нурланом Сейтимовым, находящейся с визитом в Азербайджане для наблюдения за предстоящими внеочередными парламентским выборами.
Об этом Armenia.Az сообщили в ЦИК.
В ходе встречи М.Панахов подчеркнул, что возглавляемый им высший избирательный орган открыт для сотрудничества с международными организациями.
Н.Сейтимов сообщил, что долгосрочные наблюдатели от СНГ уже приступили к своей деятельности и внимательно следят за процессом подготовки к выборам в Баку и регионах. Он также выразил уверенность в том, что выборы в Милли Меджлис пройдут свободно, справедливо и прозрачно в соответствии с требованиями законодательства.