• Ֆիրադ Ալիև. Անհետ կորած զինծառայողների գործով երկու մարդ է ձերբակալվել
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է՝ զինդատախազի ավագ օգնական, զինվորական դատախազության մամուլի ծառայության ղեկավար Ֆիրադ Ալիևը։
Նրա խոսքով, 2022 թվականի մարտի 3-ին Լաչինի շրջանում անհետ կորած ադրբեջանական բանակի զինծառայողներ Ֆարիդ Մամեդովի և Ֆիրդովսի Աբդուլաևի հետ հետ կապված քրեական գործի շրջանակներում՝ Բաբաև Թավրիզ Ռասիմ օղլուն մեղադրանք է առաջադրվել Ադրբեջանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի՝ 329.2.1, 329.2 2, 329.2.6 հոդվածներով, իսկ Գամաշաև Թալեհ Մոհուբբաթ օղլուն՝ Ադրբեջանի ՔՕ 341.3 հոդվածով։

• Фирад Алиев: По делу о пропавших без вести военнослужащих арестованы два человека
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил старший помощник военного прокурора – руководитель пресс-службы Военной прокуратуры Фирад Алиев.
По его словам, в рамках расследования уголовного дела в связи с пропавшими без вести 3 марта 2022 года на территории Лачинского района военнослужащими азербайджанской армии Фаридом Мамедовым и Фирдовси Абдуллаевым Бабаеву Тебризу Расим оглу предъявлены обвинения по статьям 329.2.1, 329.2.2, 329.2.6 и 341.3 Уголовного кодекса Азербайджанской Республики, а Гамашаеву Талеху Мохуббат оглу - по статье 341.3 УК Азербайджана.