• ԿԸՀ-ի նախագահ. Միլլի Մեջլիսի ընտրություններին թեկնածություն գրանցելու հայտ է ներկայացրել 806 մարդ
Ադրբեջանում սեպտեմբերի 1-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել 806 մարդ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հանձնաժողովի այսօրվա նիստում ասել է՝ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի (ԿԸՀ) նախագահ Մազահիր Փանահովը։
Նրա խոսքով, նրանցից 532-ի դիմումներն արդեն բավարարվել են, իսկ հինգ հոգու թեկնածությունն արդեն գրանցվել է։ Բացի այդ, արդեն գրանցվել է կուսակցությունների 585 լիազոր ներկայացուցիչ։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը (ԿԸՀ) սեպտեմբերի 1-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում գրանցել է ևս հինգ կուսակցությունների լիազոր ներկայացուցիչների։
Այս մասին հանձնաժողովի այսօրվա նիստում հայտարարեց ԿԸՀ քարտուղար Արիֆա Մուխտարովան։
Նրա խոսքով, գրանցվել են՝ «Ապագա Ադրբեջան», «Մուսավաթ», «Ազադ Վաթան», «Վահդաթ» և «Ադալաթ» կուսակցությունների լիազոր ներկայացուցիչները։
Ընդհանուր առմամբ, մինչ օրս ԿԸՀ-ն գրանցել է 25 քաղաքական կուսակցությունների 585 լիազոր ներկայացուցիչների։

• Глава ЦИК: 806 человек подали заявки для регистрации кандидатуры на выборы в Милли Меджлис
Для участия на внеочередных парламентских выборах, которые состоятся в Азербайджане 1 сентября, в качестве кандидатов заявки подали 806 человек.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил председатель Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Мазахир Панахов на сегодня заседании комиссии.
По его словам, заявки 532 из них уже утверждены, а кандидатуры пяти человек уже зарегистрированы. Кроме того, уже зарегистрированы 585 полномочных представителей партий.
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) зарегистрировала полномочных представителей еще пяти партий на предстоящих внеочередных парламентских выборах 1 сентября.
Об этом сообщила секретарь ЦИК Арифа Мухтарова на сегодняшнем заседании комиссии.
По ее словам, зарегистрированы полномочные представители партий «Будущий Азербайджан», «Мусават», «Азад Ватан», «Вахдат» и «Адалят».