19 Հուլիս 2024 - 17:29
Ջաբրայիլի, Գուբադլիի և Զանգիլանի շրջանների վերականգնման, շինարարության և կառավարման ծառայության աշխատանքի մեկնարկի երկրորդ տարեդարձի կապակցությամբ՝ Զանգիլանի շրջանի Աղալը գյուղում գտնվող «Աղալը» հյուրանոցում ճեպազրույց է անցկացվել մամուլի ներկայացուցիչների համար։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, միջոցառմանը ելույթ ունեցած ծառայության գործադիր տնօրեն Նովրաս Ջաֆարովը հայտնել է, որ ծառայությունը, «Մեծ վերադարձ» պետական ծրագրին համապատասխան, 2 տարի շարունակ զբաղվել է վերականգնման և շինարարական աշխատանքներով՝ Ջաբրայիլի, Գուբադլիի և Զանգիլանի շրջաններում և բնակավայրերում իրականացրել է բազմաբնակարան տների և մասնավոր բնակելի տների կառուցումը։
Խոսելով Գուբադլիի շրջանում իրականացվող նախագծերի մասին՝ ծառայության գործադիր տնօրենն ասել է, որ Գուբադլի քաղաքում բնակելի համալիրի շինարարությունը կսկսվի այս տարվա վերջին։
Նշենք, որ Ջաբրայիլի, Գուբադլիի և Զանգիլանի շրջանների վերականգնման, շինարարության և կառավարման ծառայությունը ստեղծվել է 2022 թվականի հուլիսի 21-ին՝ պետության ղեկավարի համապատասխան հրամանագրով։

19 Июля 2024 - 15:57
По случаю двухлетия начала работы Службы восстановления, строительства и управления в Джабраильском, Губадлинском и Зангиланском районах в отеле «Агалы», расположенном в селе Агалы Зангиланского района, состоялся брифинг для представителей прессы.
Как сообщает Armenia.Az, выступивший на мероприятии исполнительный директор Службы Новрас Джафаров сообщил, что в течение 2 лет Служба в соответствии с государственной программой «Великое возвращение» занимается восстановительно-строительными работами в Джабраильском, Губадлинском и Зангиланском районах и осуществляет строительство многоквартирных домов и частных жилых домов в населенных пунктах.
Говоря о проектах, реализуемых в Губадлинском районе, исполнительный директор Службы сказал, что строительство жилого комплекса в городе Губадлы будет начато в конце этого года.
Отметим, Служба восстановления, строительства и управления в Джабраильском, Губадлинском и Зангиланском районах была создана 21 июля 2022 года соответствующим указом главы государства.