• Վաշինգտոնում կհանդիպեն Բլինկենը, Բայրամովը և Միրզոյանը
Չորեքշաբթի Վաշինգտոնում տեղի կունենա Հայաստանի, Ադրբեջանի արտգործնախարարների և ԱՄՆ պետքարտուղարի եռակողմ հանդիպումը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով հայկական լրատվամիջոցներին, այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անի Բադալյանը։
«Ի շարունակություն նախորդ հաղորդակցության. Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ հուլիսի 10-ին տեղի կունենա ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի եռակողմ հանդիպում», — գրել է նա:

• В Вашингтоне пройдет встреча Блинкена, Байрамова и Мирзояна
Трехсторонняя встреча глав МИД Армении, Азербайджана и госсекретаря США состоится в среду в Вашингтоне.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян сообщила в соцсети.
«В продолжение предыдущего сообщения: согласно достигнутой в Вашингтоне договоренности, 10 июля состоится трехсторонняя встреча с участием главы МИД Армении Арарата Мирзояна, главы МИД Азербайджана Джейхуна Байрамова и госсекретаря США Энтони Блинкена», - отметила пресс-секретарь внешнеполитического ведомства Армении.