• Շավքաթ Միրզիյոևը ժամանել է Ադրբեջան
Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևը ժամանել է Ադրբեջան՝ մասնակցելու Շուշայում կայանալիք Թյուրքական պետությունների կազմակերպության ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, հարգարժան հյուրի պատվին Ֆիզուլիի միջազգային օդանավակայանում շարվել է պատվո պահակախումբ։
Շավքաթ Միրզիյոևին դիմավորել են առաջին փոխվարչապետ Յագուբ Էյուբովը, Աղդամի, Ֆիզուլիի և Խոջավենդի շրջաններում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Էմին Հուսեյնովը, արտաքին գործերի փոխնախարար Սամիր Շարիֆովը և այլ պաշտոնատար անձինք։

• Шавкат Мирзиёев прибыл в Азербайджан
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев прибыл в Азербайджан для участия в неформальном саммите Организации тюркских государств в Шуше.
Как сообщает Armenia.Az, в Физулинском международном аэропорту в честь высокого гостя выстроился почетный караул.
Шавката Мирзиёева встретили первый заместитель премьер-министра Ягуб Эйюбов, специальный представитель президента Азербайджана в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах Эмин Гусейнов, заместитель министра иностранных дел Самир Шарифов и другие официальные лица.