• Ահա թե ինչպես է ստեղծվում Աղդամի նոր էլեկտրացանցը
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԲԲԸ-ի մամուլի ծառայությունից, վերականգնման աշխատանքների շրջանակում՝ Աղդամում անցկացվում է ժամանակակից չափանիշներին համապատասխան նոր էլեկտրական ցանց։
Շինմոնտաժային աշխատանքներ իրականացնող կազմակերպություններին և ռազմավարական նշանակության օբյեկտներին էներգիա մատակարարելու համար ստեղծվել են հատուկ ցանցեր։ Կառուցվել են 35/04 կՎտ հզորությամբ երկու ենթակայաններ՝ յուրաքանչյուրը 10 ՄՎտ հզորությամբ, որոնց միջոցով ապագայում նախատեսվում է էլեկտրաէներգիայով ապահովել Աղդամի ողջ կենտրոնը։
Ներկայումս 35/04 կՎտ հզորությամբ նոր գծեր են անցկացվել Քենգերլի, Խըդըրլը և Սարըջալը գյուղերում, շարունակվում են թվային կառավարման կենտրոնի շինարարությունը և այլն։

20 Июня 2024 - 16:01
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе ОАО, в рамках восстановительных работ в Агдаме прокладывается новая электросеть, соответствующая современным стандартам.
Созданы специальные сети для энергоснабжения организаций, осуществляющих строительно-монтажные работы, и стратегических объектов. Были построены две подстанции 35/04 кВт мощностью по 10 МВт каждая, в будущем посредством этих подстанций планируется обеспечить электроэнергией весь центр Агдама.
В настоящее время в селах Кенгерли, Хыдырлы и Сарыджалы проложена новая проводка на 35/04 кВт, продолжается строительство Центра цифрового управления и т.д.