• Ջեյհուն Բայրամովը մասնակցել է Ուկրաինայի վերականգնմանը նվիրված համաժողովին
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ Գերմանիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում մասնակցել է Ուկրաինայի վերականգնմանը նվիրված համաժողովին։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությանը։
Համաժողովում ունեցած ելույթի ժամանակ նախարարը մանրամասն տեղեկություններ է տվել՝ Ադրբեջանի կողմից Ուկրաինային տրամադրվող մարդասիրական օգնության, վերակառուցման ծրագրերի և վերականգնման աշխատանքների մասին։ Ընդգծվել է, որ Ադրբեջանը շարունակելու է համապատասխան օգնություն ցուցաբերել Ուկրաինային։
Նշելով, որ Ադրբեջանը միշտ աջակցել է Ուկրաինայի ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը, Ջեյհուն Բայրամովը նշել է, որ մեր երկիրը հանդես է գալիս՝ ռազմական գործողությունների շուտափույթ դադարեցման, ինչպես նաև միջազգային իրավունքի հիման վրա հակամարտության դիվանագիտական լուծման օգտին։

• Джейхун Байрамов принял участие в конференции по восстановлению Украины
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в рамках рабочего визита в Германию принял участие на конференции по восстановлению Украины.
В ходе выступления на конференции министр дал подробную информацию о гумпомощи, оказанной Азербайджаном Украине, о программах реабилитации и работах по восстановлению. Было подчеркнуто, что Азербайджан и впредь будет оказывать соответствующую помощь Украине.
Отметив, что Азербайджан всегда поддерживал суверенитет и территориальную целостность Украины, Джейхун Байрамов отметил, что наша страна выступает за скорейшее прекращение боевых действий, а также дипломатическое решение конфликта на основе норм международного права.
Джейхун Байрамов добавил, что Азербайджан является одной из первых стран, оказавших гуманитарную помощь Украине.