12 Հունիսի 2024 - 09:48
Ադրբեջանի Կենտրոնական բանկը երեքշաբթի հայտարարել է, որ ընկերությանը էլեկտրոնային փողի գործունեություն իրականացնելու համար լիցենզիա է տրամադրել։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ Կենտրոնական բանկին հղումով, վճարային ծառայությունների մատուցման լիցենզիա ստանալու համար Կենտրոնական բանկին դիմած կազմակերպությունների գնահատման շրջանակներում բանկի խորհրդի 2024 թվականի հունիսի 5-ի որոշմամբ՝ «Մոդենիս» ԲԲԸ-ն ստացել է անժամկետ էլեկտրոնային փողի գործունեության լիցենզիա.
«Ներկայումս շարունակվում է՝ վճարային ծառայությունների մատուցման լիցենզիա ստանալու համար Կենտրոնական բանկ դիմած այլ կազմակերպությունների գնահատումը»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։

• ЦБА выдал лицензию компании на деятельность в сфере электронных денег
Центральный банк Азербайджана во вторник сообщил о предоставлении лицензии компании для осуществления деятельности электронных денег.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на ЦБА, в рамках работ по оценке организаций, обратившихся в Центральный банк за лицензией на оказание платежных услуг решением правления банка от 5 июня 2024 года ООО «Modenis» получила бессрочную лицензию для деятельности электронных денег.
«В настоящее время продолжается оценка других организаций, обратившихся в ЦБ для получения лицензии на оказание платежных услуг», - отмечается в сообщении.