25 Մայիսի 2024 - 12:52
Մայիսի 24-ին Պետական սահմանպահ ծառայության սահմանապահ զորքերի՝ «Հորադիզ» սահմանապահ ջոկատի ծառայողական տարածքում՝ հիմնանորոգումից հետո շահագործման է հանձնվել «Ալըքեյխանլը» սահմանապահ ուղեկալը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պետական սահմանապահ ծառայությունից, արարողության ժամանակ անձնակազմին ընթերցվել է՝ Պետական սահմանապահ ծառայության պետ Էլչին Գուլիևի շնորհավորական ուղերձը։ Նշվել է, որ օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում անցկացվող վերականգնման և շինարարական աշխատանքներին զուգահեռ իրականացվում են սահմանային ենթակառուցվածքների կառուցում և բարելավում, արդիականացվում են սահմանապահ ուղեկալերը և հագեցվում են ժամանակակից նյութատեխնիկական միջոցներով։
Այնուհետ Պետական սահմանապահ ծառայության պետի առաջին տեղակալ, Գլխավոր շտաբի պետ Ռաշադ Սադիգովը ծանոթացել է՝ սահմանապահ ուղեկալի վարչական շենքում ստեղծված պայմաններին և զննել է սահմանապահների ծառայողական բնակարանները։

• Введена в эксплуатацию пограничная застава «Алыкейханлы»
24 мая на служебной территории пограничного отряда «Горадиз» пограничных войск Государственной пограничной службы была введена в эксплуатацию после капитального ремонта пограничная застава «Алыкейханлы».
Как сообщили Armenia.Az в ГПС, на церемонии личному составу было зачитано поздравительное письмо начальника Государственной пограничной службы генерал-полковника Эльчина Гулиева. Было отмечено, что параллельно с восстановительно-строительными работами, проводимыми на освобожденных от оккупации территориях, осуществляется строительство и совершенствование пограничной инфраструктуры, пограничные заставы модернизируются и оснащаются современными материально-техническими средствами.
Затем первый заместитель начальника Государственной пограничной службы - начальник Генерального штаба генерал-лейтенант Рашад Садыгов ознакомился с условиями, созданными в административном здании пограничной заставы, осмотрел служебные квартиры для пограничников.