20 Մայիսի 2024 - 12:35
Ադրբեջանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը պատրաստակամություն է հայտնել անհապաղ աջակցություն ցուցաբերել որոնողափրկարարական աշխատանքներին Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Իբրահիմ Ռաիսիի գլխավորած պատվիրակության ուղղաթիռի վթարային վայրէջքի կապակցությամբ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասված է ԱԻՆ հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարականի համաձայն՝ 40 պրոֆեսիոնալ փրկարարներից բաղկացած խումբը՝ հագեցած անհրաժեշտ տեխնիկական միջոցներով, ցանկացած պահի պատրաստ է 2 ուղղաթիռներով միանալ որոնողափրկարարական աշխատանքներին։

Министерство по чрезвычайным ситуациям Азербайджанской республики выразило готовность оказать немедленную поддержку поисково-спасательной операции в связи с аварийной посадкой вертолета с делегацией во главе с президентом Исламской Республики Иран господином Эбрахимом Раиси.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в сообщении Министерства по чрезвычайным ситуациям.
Отмечается, что в соответствии с поручением президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева, поисково-спасательная группа из 40 профессиональных спасателей, оснащенная необходимыми техническими средствами, готова в любой момент присоединиться к поисково-спасательной операции на 2 вертолетах.