• Քանի՞ ընտանիք է ապրում Ղարաբաղում և Արևելյան Զանգեզուրում
Այսօր Ղարաբաղում և Արևելյան Զանգեզուրում մշտապես բնակվում է 1727 ընտանիք, այսինքն՝ 6754 նախկին հարկադիր վերաբնակ:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Xalq Qəzeti-ին տված հարցազրույցում ասել է՝ Փախստականների և հարկադիր վերաբնակների հարցերով պետական կոմիտեի փոխնախագահ Ֆուադ Հուսեյնովը։
Նրա խոսքով, առ այսօր 537 ընտանիք (1838 մարդ) վերաբնակեցվել է Լաչին քաղաքում, 822 ընտանիք (3132 մարդ)՝ Ֆիզուլիում, 175 ընտանիք (871 մարդ)՝ Աղալը գյուղում, 20 ընտանիք (90 մարդ) Թալիշ գյուղում և Զաբուխ գյուղում՝ 217 ընտանիք (823 մարդ)։

• Сколько семей проживает в Карабахе и в Восточном Зангезуре?
На сегодняшний день в Карабахе и Восточном Зангезуре постоянно проживают 1 727 семей, то есть 6 754 бывших вынужденных переселенцев.
Как сообщает Armenia.Az, об этом в интервью Xalq qəzeti сказал заместитель председателя Госкомитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Фуад Гусейнов.
По его словам, на сегодняшний день в город Лачын переселено 537 семей (1 838 человек), в Физули - 822 семьи (3132 человек), в село Агалы - 175 семей (871 человек), в село Талыш - 20 семей (90 человек) и в село Забух - 217 семей (823 человека).