• Փաշինյանը զորքերը դուրս է բերում Ադրբեջանի հետ սահմանից
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ հանրապետության և Ադրբեջանի միջև պայմանավորվածության համաձայն՝ սահմանազատված տարածքներում տեղակայվելու են սահմանապահ զորքերը։
Նրան մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը։
Ըստ ՀՀ կառավարության ղեկավարի, սահմանազատված հատվածներում տեղակայվելու են սահմանապահ զորքերը, քանի որ «սահմանների անվտանգության ապահովումը նրանց մանդատն է»։
«Այսինքն՝ սահմանին ՊՆ հենակետեր չեն լինի»,- շարունակել է նա։
Քաղաքական գործիչը նաև ասել է, որ, հնարավոր է, պաշտպանության նախարարության հենակետը հանվի Հայաստանի ինքնիշխան տարածքից, քանի որ հանրապետության զինված ուժերը ստիպված չեն լինի ծառայել սահմանին։

• Пашинян отводит войска от границы с Азербайджаном
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что, согласно договоренности республики и Азербайджана, погранвойска будут размещены на делимитированных участках.
Его цитирует ТАСС.
По словам главы армянского правительства, на делимитированных участках будут размещены погранвойска, так как «это их мандат — обеспечивать безопасность на границах».
«То есть на границе не будет постов Минобороны», — продолжил он.
Политик также сказал, что, возможно, с суверенной территории Армении будет устранен пост Минобороны, поскольку вооруженным силам республики не надо будет нести службу на границе.