• Իլհամ Ալիևի անունից COP29-ին մասնակցելու հրավերներ է փոխանցվել ՄԱԿ-ի մշտական ներկայացուցիչներին
ՄԱԿ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցիչ Յաշար Ալիևը համաշխարհային կազմակերպության իր գործընկերներին է հանձնել COP29-ին մասնակցելու հրավեր նամակներ, որոնք Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի կողմից հասցեագրվել են մի շարք երկրների ղեկավարներին:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտնել է Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցչության մամուլի ծառայությունը։
«Քանի որ COP29-ի նախապատրաստական աշխատանքները շարունակվում են ամբողջ թափով, Ադրբեջանի Հանրապետության Նախագահի կողմից Սալվադորի, Լիբիայի, Միկրոնեզիայի, Նոր Զելանդիայի, Նիկարագուայի, Պալաուի, Սենեգալի, Սեյշելյան կղզիների, Սիրիայի, Տուվալուի, Վանուատուի և Վենեսուելայի պետությունների և կառավարությունների ղեկավարներին հասցեագրված հրավեր նամակները [ՄԱԿ-ում] Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցչի կողմից փոխանցվել են Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանում հավատարմագրված նրա հարգարժան գործընկերներին»,- ասված է հաղորդագրությունում։

• От Ильхама Алиева постпредам в ООН переданы приглашения на COP29
Постоянный представитель Азербайджана при ООН Яшар Алиев передал своим коллегам во всемирной организации письма-приглашения на COP29, адресованные президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым руководителям ряда стран.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщила пресс-служба азербайджанского постоянного представительства.
«На фоне продолжения полным ходом подготовки к COP29, пригласительные письма, адресованные президентом Азербайджанской Республики главам государств и правительств Сальвадора, Ливии, Микронезии, Новой Зеландии, Никарагуа, Палау, Сенегала, Сейшельских островов, Сирии, Тувалу, Вануату и Венесуэлы, были переданы постоянным представителем Азербайджана [при ООН] его уважаемым коллегам, аккредитованным в штаб-квартире ООН в Нью-Йорке», - говорится в сообщении.