• Մեր հարևանները կարող են վստահել մեզ. Ադրբեջանի նախագահ
Կարծում եմ, որ հիմնական ելքն ու միջոցը արդար և անկեղծ լինելն է։ Մենք կարողացել ենք լավ, իսկ որոշ դեպքերում՝ գերազանց հարաբերություններ կառուցել մեր հարևանների հետ։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է նախագահ Իլհամ Ալիևը ապրիլի 23-ին՝ ADA համալսարանում կազմակերպված «COP29 և կանաչ տեսլականը Ադրբեջանի համար» թեմայով միջազգային ֆորումում ունեցած ելույթում։
«Կարծում եմ, որ դա կապված է հենց այս որակների հետ: Որովհետև նրանք [հարևանները] կարող են վստահել մեզ և գիտեն, որ մեր կողմից անակնկալներ չեն լինի»,- հավելել է պետության ղեկավարը։

• Президент Азербайджана: Наши соседи могут нам доверять
Считаю, что главный выход и средство – быть справедливым и откровенным. Нам удалось построить хорошие, а в некоторых случаях и отличные отношения с нашими соседями.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему «СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана», организованном в Университете АДА.
«Думаю, это связано именно с этими качествами. Потому что они [соседи] могут нам доверять и знают, что с нашей стороны сюрпризов не будет», - добавил глава государства.