• Գերմանիայի դեսպանը տեղեկացվել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման մասին
ՌԴ-ում Ադրբեջանի Հանրապետության դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլուն ընդունել է ՌԴ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Ալեքսանդր Գրաֆ Լամբսդորֆին։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, Բյուլբյուլօղլուն, շնորհավորելով իր գործընկերոջը՝ Ռուսաստանում արտակարգ և լիազոր դեսպանի պատվավոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, հաջողություն է մաղթել նրան հետագա գործունեության մեջ։
Ադրբեջանի դեսպանը հյուրին տեղեկացրել է Ռուսաստանում դիվանագիտական կորպուսի դեկանի պաշտոնում իր գործունեության և այդ երկրի արտաքին գործերի նախարարության հետ համատեղ անցկացվող միջոցառումների ու մշակութային նշանակալի իրադարձությունների մասին։
Գերմանիայի դեսպանը հետաքրքրվել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման վերջին զարգացումներով։
Բյուլբյուլօղլուն իր գերմանացի գործընկերոջը մանրամասն պատմել է ղարաբաղյան հակամարտության պատմության մասին՝ ամբողջական տեղեկատվություն տալով տարածաշրջանի վերջին իրադարձությունների և ժամանակակից իրողությունների մասին։

• Посол ФРГ был проинформирован об урегулировании армяно-азербайджанских отношений
Посол Азербайджанской Республики в Российской Федерации Полад Бюльбюльоглу принял вновь назначенного посла Федеративной Республики Германия в Российской Федерации Александра Графа Ламбсдорффа.
Как сообщает Armenia.Az, П.Бюльбюльоглу, поздравив коллегу с назначением на почетную должность чрезвычайного и полномочного посла в России, пожелал ему успехов в его дальнейшей деятельности.
Посол Азербайджана проинформировал гостя о своей деятельности в качестве дуайена дипломатического корпуса в России и о проводимых совместно с Министерством иностранных дел этой страны мероприятиях и значимых культурных событиях.
Посол Германии поинтересовался последними процессами в вопросе урегулирования армяно-азербайджанских отношений.
П.Бюльбюльоглу подробно рассказал немецкому коллеге об истории Карабахского конфликта, дав полную информацию о последних событиях и современных реалиях в регионе.