• Փաշինյանի աշխատակազմ. Կաթողիկոսը մոլորեցնում է ժողովրդին
«Էջմիածնի Մայր Աթոռի հայտարարությունը՝ Թովուզգալայի շրջանի տարածքները Ադրբեջանին հանձնելու մասին սուտ է և մոլորեցնում է հանրությանը։ Մենք կարծում ենք, որ սա ակնհայտ կեղծիք է և չենք կարող համաձայնվել Կաթողիկոսի կուսակցության կողմից նման մանիպուլյատիվ հայտարարությունների հետ»։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանը։
«Ցավում եմ, որ այս դժվարին ժամանակաշրջանում իրենց ժողովրդին քաջալերելու և առաջնորդելու փոխարեն՝ հոգևոր հայրերը բռնել են ահաբեկչության ճանապարհը և մոլորեցնելով սեփական ժողովրդին՝ ակնհայտ քաղաքական նպատակներով ապատեղեկատվություն տարածելով։
Տարածքները, որոնց մասին խոսում է Ադրբեջանը, դե յուրե Հայաստանի տարածք չեն հանդիսանում և երբեք էլ չեն եղել։
Հայաստանի տարածքում ոչ ոք իրավունք չունի և չի կարող թեկուզ 1 մետր փոխանցել կամ զիջել այլ պետության»,- գրում է Չախոյանը։

• Аппарат Пашиняна: Католикос вводит народ в заблуждение
«Заявление Первопрестольного Эчмиадзина о передаче территорий Товузгалинской области Азербайджану является ложным и вводит общественность в заблуждение. Мы считаем, что это явный подлог, и не можем согласиться с такими манипулятивными заявлениями партии Католикоса».
Как передает Armenia.Az об этом заместитель руководителя аппарата премьер-министра Армении Тарон Чахоян написал на своей странице в Facebook.
«Мне жаль, что вместо того, чтобы воодушевлять и направлять свой народ в этот трудный период, духовные отцы встали на путь террора и введения в заблуждение собственного народа, распространяя дезинформацию в очевидных политических целях.
Территории, о которых говорит Азербайджан, де-юре не являются территорией Армении и никогда не были.
Никто на территории Армении не имеет права и не может передать или уступить другому государству даже 1 метр.
Все заявления о передаче или уступке территорий Тавушской области являются ложью, и те, кто распространяет эти заявления, преследуют цель втянуть Армению в новую войну, поскольку Армения не имеет территориальных претензий от других государств», — пишет Чахоян.