09 Ապրիլի 2024 - 14:02
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են նախարարների կաբինետում, վարչապետ Ալի Ասադովի գլխավորությամբ անցկացված նիստում քննարկվել են մակրոտնտեսական և ֆինանսական կայունության ոլորտում առկա իրավիճակը և քաղաքականության ուղղությունները, այդ թվում՝ դրամավարկային քաղաքականության, բանկային և ապահովագրական հատվածի զարգացման հիմնական ուղղությունները, գյուղատնտեսական արտադրության, պարենային անվտանգության, հողի արդյունավետ օգտագործման, ագրարային արտահանման և այլ հարցեր, ինչպես նաև 2024-2030 թվականների խնդիրները և նպատակները:
Նիստում լսվել են Կենտրոնական բանկի նախագահ Թալեհ Քյազիմովի, գյուղատնտեսության նախարար Մեջնուն Մամեդովի, Պետական մաքսային կոմիտեի նախագահ Շահին Բաղիրովի և էկոնոմիկայի փոխնախարար Սամեդ Բաշիրլիի զեկույցները։

• Асадов собрал главных экономистов Азербайджана
Как сообщили Armenia.Az в Кабмине, на заседании под руководством премьер-министра Али Асадова обсуждена текущая ситуация в сфере макроэкономической и финансовой стабильности и направления политики, включая основные направления денежной политики, развитие банковского и страхового сектора, производство сельскохозяйственной продукции, продовольственная безопасность, эффективное использование земель, аграрный экспорт, задачи и цели на 2024-2030 годы и другие вопросы.
На заседании заслушаны доклады председателя Центрального банка Талеха Кязымова, министра сельского хозяйства Меджнуна Мамедова, председателя Государственного таможенного комитета Шахина Багирова и замминистра экономики Самеда Баширли.