• Բայրամովն ու Կուլուբաևը քննարկել են COP29-ի նախապատրաստական աշխատանքները
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը և Ղրղզստանի ԱԳ նախարար Ժեենբեկ Կուլուբաևը ընդլայնված կազմով հանդիպում են անցկացրել։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի X-ի պաշտոնական էջին, քննարկումների ընթացքում շոշափվել են Ադրբեջանի և Ղրղզստանի միջև ռազմավարական գործընկերության, այդ թվում՝ երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության հետագա ամրապնդման հարցեր։
Բացի այդ, նախարարները մտքեր են փոխանակել նաև ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի 29-րդ նստաշրջանի (COP29) նախապատրաստման վերաբերյալ, ինչպես նաև կենտրոնացել են հետհակամարտային խաղաղության և վերականգնման ջանքերի վրա:

• Байрамов и Кулубаев обсудили подготовку к COP29
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов и глава МИД Кыргызстана Жээнбек Кулубаев провели встречу в расширенном составе.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на официальную страницу МИД Азербайджана в соцсети Х, в ходе обсуждений затронуты вопросы стратегического партнерства между Азербайджаном и Кыргызстаном, в том числе дальнейшее укрепление двустороннего и многостороннего сотрудничества.
Кроме того, министры также обменялись мнениями относительно подготовки к 29-ой сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29), а также акцентировали внимание на постконфликтных мирных и восстановительных усилиях.