01 Ապրիլի 2024 - 09:28
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են՝ Բժշկական տարածքային ստորաբաժանումների կառավարման միավորումից (TƏBİB):
Ըստ տեղեկությունների, մարտի 31-ին՝ ժամը 20:48-ի սահմաններում, շտապօգնության և շտապ բուժօգնության հանրապետական կենտրոն ահազանգ է ստացվել՝ կապված՝ մայրաքաղաքի Նարիմանովի շրջանում ակադեմիկոս Հասան Ալիևի փողոցի բազմահարկ բնակելի շենքում բռնկված հրդեհի հետ:
Դեպքի վայր է մեկնել շտապօգնության 13 բրիգադ։
«15 հոգի թեթև վնասվածքներով հոսպիտալացվել է Կլինիկական բժշկական կենտրոնի թունաբանության բաժանմունք, ևս մեկը տեղում ստացել է բուժօգնություն»,- ասված է հաղորդագրությունում։

• TƏBİB: В результате пожара в Баку госпитализированы 15 человек
Об этом Armenia.Az заявили в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB).
Согласно информации, в Республиканский центр скорой и неотложной медицинской помощи 31 марта около 20:48 поступил вызов в связи с пожаром в многоэтажном жилом доме по улице ак. Гасана Алиева в Наримановском районе столицы.
На место инцидента выехали 13 бригад скорой помощи.
«В отделение токсикологии Клинического медицинского центра с легкими травмами были госпитализированы 15 человек, еще один получил медицинскую помощь на месте», - говорится в сообщении.