• Ադրբեջանն ու Մոլդովան ընդլայնում են համագործակցությունը մաքսային ոլորտում
Ադրբեջանի պետական մաքսային կոմիտեն (ՊՄԿ) և Մոլդովայի մաքսային ծառայությունը երկկողմ համագործակցության մասին հռչակագիր են ստորագրել։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են կոմիտեում, հռչակագիրը ստորագրվել է Մաքսային պետական կոմիտեի պատվիրակության Մոլդովա կատարած այցի ընթացքում։
Մոլդովայում Ադրբեջանի դեսպան Ուլվի Բախշալիևի մասնակցությամբ հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Ադրբեջանի և Մոլդովայի մաքսային ծառայությունների միջև երկկողմ հարաբերությունները, ընդգծվել է փոխգործակցության ամրապնդման և փորձի փոխանակման կարևորությունը։
Այցի ընթացքում ադրբեջանական պատվիրակությունը ծանոթացել է Մոլդովայի մաքսային ծառայության իրավաբանական վարչության, մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության գործունեությանը, եղել Ռումինիայի հետ սահմանին գտնվող Սկուլենի և Լևշենի-Ալբիցա անցակետերում։

• Азербайджан и Молдова расширяют сотрудничество в таможенной сфере
Государственный таможенный комитет (ГТК) Азербайджана и Таможенная служба Молдовы подписали Совместную декларацию о двустороннем сотрудничестве.
Как сообщили Armenia.Az в комитете, декларация была подписана в ходе визита делегации ГТК в Молдову.
В ходе встреч с участием посла Азербайджана в Молдове Ульви Бахшалиева были обсуждены двусторонние отношения между таможенными службами Азербайджана и Молдовы, подчеркнута важность укрепления взаимного сотрудничества и обмена опытом.
В рамках визита азербайджанская делегация ознакомилась с деятельностью юридического отдела, отдела по борьбе с контрабандой Таможенной службы Молдовы, посетила контрольно-пропускные пункты Скулень и Леушены-Албица на границе с Румынией. Азербайджанская делегация была проинформирована об организации процесса пересечения границы и таможенного контроля.