• Ալիև. Հարավային Կովկասում մենք տեսնում ենք բաժանարար գծեր գծելու փորձեր
Ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության վերականգնումից և Ղարաբաղում անջատողական բույնը քանդելուց հետո Ադրբեջանը հարվածի տակ է:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այդ մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիեւը՝ ընդունելով Գերմանիայի տնտեսության արևելյան կոմիտեի պատվիրակությանը։
«Մեզ մեղադրում են Մակրոնը, Բորելը և նրանց նման մարդիկ։ Վերցնենք Ուկրաինան. Ուկրաինան ցանկանում է վերականգնել իր տարածքային ամբողջականությունը: Գերմանիան և մյուս երկրները զենք են ուղարկում Ուկրաինա: Դուք բոլորդ հայտարարում եք, որ Ուկրաինան պետք է ապահովի իր տարածքային ամբողջականությունը։ Իսկ մեր տարածքային ամբողջականությո՞ւնը։ Իսկապե՞ս այս հարցը պակաս կարևոր է, քան Ուկրաինայի հարցը։ Հարավային Կովկասում մենք տեսնում ենք բաժանարար գծեր գծելու փորձեր»,- նշել է պետության ղեկավարը։

• Алиев: Мы видим попытки провести разделительные линии на Южном Кавказе
После восстановления суверенитета и территориальной целостности и уничтожения сепаратистского гнезда в Карабахе Азербайджан подвергается нападкам.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев, принимая делегацию Восточного комитета германской экономики.
«Нас обвиняют Макрон, Боррель и другие подобные им люди. Возьмем Украину: Украина хочет восстановить свою территориальную целостность. Германия и другие страны отправляют оружие в Украину. Все вы заявляете, что Украина должна обеспечить свою территориальную целостность. А как же наша территориальная целостность?! Неужели этот вопрос менее важен, чем вопрос Украины? Мы видим попытки провести разделительные линии на Южном Кавказе», - отметил глава государства.