• Իլհամ Ալիև. Ես հավատում էի, որ մենք կվերադառնանք Խոջալու
Խոջալուի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրի նախագիծը վաղուց պատրաստ էր, ընտրվել էր նաև վայրը։ Սակայն ամեն տարի ինձ մոտ հուշահամալիրի կառուցման հետ կապված որոշ կասկածներ էր առաջանում, ուստի հետաձգում էի այս իրադարձությունը, այս նախագիծը։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին փետրվարի 26-ին ասել է նախագահ Իլհամ Ալիևը Խոջալուի շրջանի հասարակայնության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։
«Որովհետև, ինչպես դուք, ես էլ հավատում և գիտեի, որ մենք վերադառնալու ենք այստեղ, վերադառնալու ենք Խոջալու և այստեղ կկանգնեցվի հուշահամալիր՝ հավերժացնելու անմեղ զոհերի հիշատակը», - նշել է պետության ղեկավարը։

• Ильхам Алиев: Я верил, что мы вернемся в Ходжалы
Проект мемориального комплекса для увековечения памяти жертв Ходжалы был готов давно, было выбрано и место. Однако у меня каждый год появлялись некоторые сомнения, связанные со строительством мемориального комплекса, поэтому я откладывал это событие, этот проект.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев 26 февраля на встрече с представителями общественности Ходжалинского района.
«Потому что, так же, как и вы, я верил и знал, что мы вернемся сюда, вернемся в Ходжалы и здесь будет возведен мемориальный комплекс для увековечения памяти невинных жертв», - отметил глава государства.