• Նախագահ. Խոջալուի ցեղասպանությունը ժխտելը անխղճություն է
Մենք մեծ ջանքեր գործադրեցինք Խոջալուի ցեղասպանության մասին ճշմարտությունը համաշխարհային հանրությանը հասցնելու համար և իրավացիորեն աշխարհից արդարություն պահանջեցինք։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին փետրվարի 26-ին ասել է նախագահ Իլհամ Ալիևը Խոջալուի շրջանի հասարակայնության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։
«Խոջալուի ցեղասպանությունը արյունալի հանցագործություն է, որը տեղի է ունեցել ողջ աշխարհի աչքի առաջ։ Ժխտել Խոջալուի ցեղասպանությունը՝ անարդար է և անբարեխիղճ»,- ընդգծել է պետության ղեկավարը՝ նշելով, որ Հայաստան պետությունը, նույն ուժերը, որոնք այն ժամանակ և այսօր կանգնած են նրա թիկունքում, անում են հնարավոր ամեն ինչ՝ տեղի ունեցածը թաքցնելու համար։

• Президент: Отрицать Ходжалинский геноцид – бессовестно
Мы приложили много усилий для того, чтобы довести до мировой общественности правду о Ходжалинском геноциде, и по праву требовали от мира справедливости.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев 26 февраля на встрече с представителями общественности Ходжалинского района.
«Ходжалинский геноцид – это кровавое преступление, которое произошло на глазах у всего мира. Отрицать Ходжалинский геноцид – несправедливо и бессовестно», - подчеркнул глава государства, отметив, что государство Армения, те же самые силы, которые тогда стояли и стоят сегодня за ними, делают все возможное, чтобы скрыть произошедшее.