11 Դեկտեմբերի 2023 - 09:47
Բաքուն Եվրատեսիլ երգի մրցույթի, ինչպես նաև սպորտային միջոցառումների անցկացման փորձ ունի և կկարողանա բավարարել COP29-ի աճող պահանջները:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Bloomberg-ին ասել է Մեծ Բրիտանիայում Ադրբեջանի դեսպան Էլին Սուլեյմանովը։
Դիվանագետը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի թեկնածությունն առաջադրվել է այն բանից հետո, երբ Հայաստանի հետ խաղաղ բանակցություններում առաջընթաց է գրանցվել:
Նշենք, որ Climatechangenews կայքը հայտնել էր, որ Բաքուն հյուրընկալելու է ՄԱԿ-ի «Կլիմայի փոփոխության մասին» շրջանակային կոնվենցիայի կողմ երկրների 29-րդ համաժողովը (COP29):
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմերի դեկտեմբերի 7-ի համատեղ հայտարարության մեջ նշվում է, որ որպես բարի կամքի դրսևորում՝ Հայաստանը հանում է COP29-ն անցկացնելու իր թեկնածությունը՝ ի օգուտ Ադրբեջանի Հանրապետության թեկնածության:

• Элин Сулейманов о проведении COP29: Баку имеет большой опыт
Баку имеет опыт проведения песенного конкурса «Евровидение», а также спортивных мероприятий, и сможет удовлетворить растущие требования COP29.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщил Bloomberg посол Азербайджана в Великобритании Элин Сулейманов.
Элин Сулейманов заявил, что Азербайджан был предложен в качестве принимающей стороны после того, как был достигнут прогресс в мирных переговорах с Арменией.
Отметим, что сайт Climatechangenews сообщил, что Баку примет 29-ю сессию Конференции сторон Рамочной конвенции ООН по изменению климата - COP29.
В совместном заявлении Администрации президента Азербайджанской Республики и Аппарата премьер-министра Республики Армения от 7 декабря отмечается, что в качестве жеста доброй воли Армения отзывает свою кандидатуру на проведение 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН по изменению климата - COP29 в поддержку кандидатуры Азербайджанской Республики.