• ՏՀԿ գլխավոր քարտուղար. Շուշան կդառնա Ադրբեջանի ամենահաճախ այցելվող վայրերից մեկը
Շուշա քաղաքը հռչակվել է 2026 թվականին զբոսաշրջային մայրաքաղաք։ Մենք հավատում ենք, որ մոտ ապագայում Շուշան կդառնա Ադրբեջանի ամենահայտնի և այցելվող վայրերից մեկը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Խուսրավ Նոզիրին՝ ՏՀԿ անդամ երկրների՝ զբոսաշրջության ոլորտում մասնագիտացած կրթական հաստատությունների առաջին հանդիպման ժամանակ։
Նա նշել է, որ մինչ այս պահը կազմակերպությունը տարածաշրջանի ընդամենը 6 քաղաք է ընտրել որպես զբոսաշրջային մայրաքաղաք. «Դրանք են Տաջիկստանի Դուշանբե, Իրանի Սարի և Արդաբիլ, Ուզբեկստանի Շահրիսաբզ, Թուրքիայի Էրզրում և Ադրբեջանի Շուշա քաղաքները»։

04 Декабря 2023 - 11:02
Город Шуша объявлен туристической столицей в 2026 году. Мы верим, что в ближайшем будущем Шуша станет одним из самых известных и посещаемых мест Азербайджана.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил генеральный секретарь Организации экономического сотрудничества Хусрав Нозири на первой встрече образовательных учреждений государств-членов ОЭС, специализирующихся на туризме.
Он отметил, что до этого момента организация выбрала в качестве туристических столиц всего 6 городов региона: «Это города Душанбе в Таджикистане, Сари и Ардебиль в Иране, Шахрисабз в Узбекистане, Эрзурум в Турции и Шуша в Азербайджане».