• Վրաստանը պատրաստ է աջակցել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղությանը
Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին հանդիպել է՝ Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ։
Ինչպես տեղեկացնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտնել են վրացական ԶԼՄ-ները։
Ինչպես գրում է Շալվա Պապուաշվիլին իր ֆեյսբուքյան էջում, հանդիպմանը քննարկվել են մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ տարածաշրջանում առկա իրադարձությունները։
«Արդյունավետ հանդիպում ունեցա Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ։ Խոսեցինք տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին։ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ համաձայնագրի ձեռքբերման կարևորության մասին. Ես նշել եմ, որ Վրաստանը միշտ պատրաստ է աջակցել տարածաշրջանային խաղաղությանը։ Մենք կենտրոնացել ենք՝ Միջին միջանցքի աճող կարևորության և տնտեսական դիվերսիֆիկացման հնարավորությունների վրա: Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է Վրաստանին՝ Եվրահանձնաժողովից ԵՄ անդամության թեկնածուի կարգավիճակի վերաբերյալ դրական հանձնարարական ստանալու կապակցությամբ»,- գրել է Շալվա Պապուաշվիլին։

29 Ноября 2023 - 14:48
Председатель парламента Грузии Шалва Папуашвили встретился с секретарем Совета безопасности Армении Арменом Григоряном.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщают грузинские СМИ.
Как пишет Шалва Папуашвили на своей странице в Facebook, на встрече обсуждался ряд вопросов, в том числе текущие события в регионе.
«У меня состоялась плодотворная встреча с секретарем Совета безопасности Армении Арменом Григоряном. Мы говорили о текущих событиях в регионе. О важности достижения мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном. Я отметил, что Грузия всегда готова содействовать региональному миру. Мы сосредоточили внимание на растущем значении «Среднего коридора» и возможностях диверсификации экономики. Армен Григорян поздравил Грузию с получением положительной рекомендации от Еврокомиссии относительно статуса кандидата на членство в ЕС», — написал Шалва Папуашвили.