• Ումայրա Թագիևա. Մոտ ապագայում բնական աղետների թիվը կավելանա
Ցավոք, կլիմայի փոփոխության պատճառով երկրների տնտեսությունները, անկախ զարգացման մակարդակից, վերջին շրջանում բախվել են հսկայական կորուստների հետ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է՝ էկոլոգիայի և բնական պաշարների փոխնախարար Ումայրա Թագիևան։
Նա նշել է, որ գիտնականները կանխատեսում են, որ մոտ ապագայում բնական աղետների թիվը կավելանա ողջ աշխարհում. «Իհարկե, մթնոլորտային շրջանառության մեջ տեղի ունեցող փոփոխությունները՝ գլոբալ տաքացման, սառցադաշտերի հալման և ծովի մակարդակի բարձրացման պատճառով մեծ մարտահրավեր են դարձել ողջ մարդկության համար»:

28 Ноября 2023 - 14:13
К сожалению, в связи с климатическими изменениями экономики стран, независимо от уровня их развития, в последнее время сталкиваются с огромными потерями.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявила заместитель министра экологии и природных ресурсов Умайра Тагиева.
Она отметила, что по прогнозам ученых, в ближайшее время во всем мире увеличится количество стихийных бедствий: «Конечно, изменения, происходящие в атмосферной циркуляции из-за глобального потепления, таяния ледников и повышения уровня океана стали большим вызовом для всего человечества».