• Աղդամ-Ասկերան-Խանքենդի ճանապարհով 32 տոննա բենզինով հերթական մեքենա է ուղարկվել
Շարունակվում են հրատապ միջոցառումները, ուղղված՝ Ադրբեջանի Հանրապետության Ղարաբաղի տարածաշրջանում սոցիալական, հումանիտար, տնտեսական և ենթակառուցվածքային խնդիրների լուծման, ինչպես նաև հայ բնակիչների կարիքները բավարարելու համար։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրությանը, մանկապարտեզներին, շտապ բուժօգնությանն ու հրշեջ ծառայություններին վառելիքով և քսանյութերով ապահովելու նպատակով՝ սեպտեմբերի 27-ին 32 տոննա բենզինով հերթական մեքենա է ուղարկվել Աղդամ-Ասկերան-Խանքենդի ճանապարհով։

28 Сентября 2023 - 10:36
Продолжаются неотложные меры по решению социальных, гуманитарных, экономических и инфраструктурных вопросов, а также удовлетворению потребностей армянских жителей в Карабахском регионе Азербайджанской Республики.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на сообщение Администрации президента Азербайджана, с целью обеспечения детсадов, службы скорой медицинской помощи и пожарной службы горюче-смазочными материалами 27 сентября по дороге Агдам-Аскеран-Ханкенди была отправлена очередная автомашина с 32 тоннами бензина.