28 Սեպտեմբերի 2023 - 09:54
Ադրբեջանի ԶՈՒ-ի կողմից Ղարաբաղի տարածաշրջանում իրականացվող տեղական հակաահաբեկչական միջոցառումներն ուղղված են եղել՝ բացառապես հայկական զինված կազմավորումների օրինական ռազմական նպատակներին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին BBC News-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է՝ Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ, դեսպան Էլչին Ամիրբեկովը։
Նրա խոսքով, հակաահաբեկչական միջոցառումների ժամանակ արվել են բոլոր ջանքերը, որպեսզի Ղարաբաղի խաղաղ բնակչության շրջանում զոհեր չլինեն։
«Դրանք իրականացվել են կայծակնային արագությամբ և տևել են մեկ օրից էլ քիչ։ Միջոցառումերն ուղղված են եղել Ադրբեջանի տարածքում հայկական զինված կազմավորումների օրինական ռազմական նպատակներին»,- նշել է Ամիրբեկովը։

28 Сентября 2023 - 09:09
Антитеррористические мероприятия локального характера, проведенные ВС Азербайджана в Карабахском регионе, были направлены исключительно на легитимные военные цели армянских вооруженных формирований.
Как передает Armenia.Az, об этом в интервью BBC News заявил представитель президента Азербайджана по особым поручениям посол Эльчин Амирбеков.
По его словам, прилагались всяческие усилия для избежания жертв среди гражданского населения Карабаха в ходе антитеррористических мероприятий.
«Они были реализованы молниеносно, продлились менее суток. Мероприятия были направлены на легитимные военные цели армянских вооруженных формирований на территории Азербайджана», - отметил Амирбеков.