• Փաշինյանի աշխատակազմ. Ընդդիմության համար Ղարաբաղը պարզապես թալանի միջոց էր
«Ղարաբաղը նրանց պետք չէր, Ղարաբաղը պարզապես թալանելու միջոց էր, մարդկանց աչք ու բերան փակելու միջոց՝ իրենց թալանի վրա»:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանը՝ մեկնաբանելով Հայաստանում ղարաբաղյան կլանի գործողությունները։
«30 տարի Ղարաբաղն օգտագործվեց թալանի համար, իսկ վերջում օգտագործվեց Հայաստանում հեղաշրջում կազմակերպելու համար, որպեսզի շարունակվի թալանը։ Նպատակն արդարացրեց միջոցները:
Կամ Հայաստանը կմտնի նոր պատերազմի մեջ, կունենա մեծ կորուստներ և հնարավոր կլինի հեղաշրջում իրականացնել, կամ էլ հուզական ալիք կբարձրացնեին և հեղաշրջում կանեին Հայաստանում՝ Ղարաբաղում ողբերգական դեպքերի պատճառով։ Սա է ողջ իրականությունը, դառը իրականությունը։ Եվ սա դարձավ Հայաստանի պատմության ամենադառը ու ցավալի էջերից մեկը, երբ մենք կրկին տուժեցինք ու պարտվեցինք ներքին տականքների ու դավաճանների պատճառով»,- գրում է Տարոն Չախոյանը։

25 Сентября 2023 - 12:16
«Карабах им был не нужен, Карабах был всего лишь средством для грабежа, способом закрыть людям глаза и рты на их грабежи».
Как передает Armenia.Az, об этом заместитель руководителя аппарата премьер-министра Армении Тарон Чахоян написал на своей странице в Facebook, комментируя действия карабахского клана в Армении.
«На протяжении 30 лет Карабах использовался для грабежей, а в конце был использован для организации государственного переворота в Армении для продолжения грабежей. Цель оправдывала средства.
Или Армения вступит в новую войну, у нее будут большие потери и можно будет совершить переворот, или подняли бы эмоциональную волну и совершили бы переворот в Армении из-за трагических событий в Карабахе. Вот вся реальность, горькая реальность. И это стало одной из самых горьких и болезненных страниц в истории Армении, когда мы снова пострадали и проиграли за счет внутренних подонков и предателей», - пишет Тарон Чахоян.