29 Մարտի 2023 - 18:01
Նախագահի օգնական Անար Ալեքպերովը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևայի հանձնարարությամբ այցելել է մարտի 28-ի ահաբեկչության հետևանքով վիրավորված Միլլի Մեջլիսի պատգամավոր Ֆազիլ Մուստաֆային, ինչպես նաև հանդիպել է նրա ընտանիքի անդամներին։
Անար Ալեքպերովն ասել է, որ նախագահ Իլհամ Ալիևը հանձնարարել է ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ բժշկական միջոցները նրա շուտափույթ ապաքինման համար, հայտնում է Azertac-ը։ Նշվել է, որ նախագահ Իլհամ Ալիևը հանձնարարել է իրավապահ մարմիններին ձեռնարկել հրատապ օպերատիվ և քննչական միջոցառումներ՝ բացահայտելու և պատասխանատվության ենթարկելու այս ահաբեկչությունը կատարած անձին կամ անձանց։
Ֆազիլ Մուստաֆան իր խորին շնորհակալությունն է հայտնել նախագահ Իլհամ Ալիևին և առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևային՝ ցուցաբերած ուշադրության և հոգատարության համար։

• Президент Алиев дал указания: Найти и наказать террористов, атаковавших Фазиля Мустафу
По поручению президента Азербайджана Ильхама Алиева и первой леди Мехрибан Алиевой помощник президента Анар Алекперов навестил в больнице депутата Милли Меджлиса Фазиля Мустафу, пострадавшего в результате террористического акта 28 марта, а также встретился с членами его семьи.
Как сообщает Азертадж, передав депутату пожелания исцеления от главы государства и первой леди, Анар Алекперов сообщил, что президент Ильхам Алиев дал поручения о принятии всех необходимых медицинских мер для его скорейшего выздоровления. Было отмечено, что президент Ильхам Алиев дал указание правоохранительным органам о проведении неотложных оперативно-следственных мероприятий для выявления и привлечения к уголовной ответственности лица или лиц, совершивших этот террористический акт.
Фазиль Мустафа выразил глубокую благодарность президенту Ильхаму Алиеву и первой леди Мехрибан Алиевой за оказанные внимание и заботу.