• Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարը հանդիպել է Իսրայելի պաշտպանության նախարարին
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտի հետ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին Գալանտը գրել է իր թվիթերյան էջում:
«Ուրախ եմ հանդիպել Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ՝ քննարկելու մեր երկրների միջև սերտ կապերը։ Ես ողջունեցի դեսպանատան բացումը՝ որպես առաջին քայլ պաշտպանական և քաղաքացիական ոլորտներում մեր համագործակցության հետագա ընդլայնման համար»,- գրել է Իսրայելի պաշտպանության նախարարը։
Արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն այսօր գտնվում է Իսրայելում։ Նա կմասնակցի Թել Ավիվում Ադրբեջանի դեսպանատան բացմանը։

29 Марта 2023 - 15:51
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов провел встречу с министром обороны Израиля Йоавом Галлантом.
Как передает Armenia.Az, об этом Галлант написал в Twitter.
«Рад встрече с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым для обсуждения тесных связей между нашими странами. Я приветствовал открытие посольства, как первый шаг к дальнейшему расширению нашего сотрудничества в оборонной и гражданской сферах», - написал министр обороны Израиля.
Глава МИД Джейхун Байрамов сегодня находится с визитом в Израиле. Он примет участие в открытии посольства Азербайджана в Тель-Авиве.