• Ադրբեջանի փոխվարչապետը այցով գտնվում է Թուրքիայում
Ջրային ռեսուրսների ռացիոնալ օգտագործումը ապահովելու, ջրային տնտեսության կառավարումը բարելավելու և այս ոլորտում գործունեությունը համակարգելու նպատակով՝ ԱՀ նախագահի 2020 թվականի ապրիլի 15-ի կարգադրությամբ ստեղծված հանձնաժողովի պատվիրակությունը՝ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի գլխավորությամբ, այցով գտնվում է Թուրքիայում։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այցի ընթացքում պատվիրակությունը կհանդիպի՝ Թուրքիայի փոխնախագահ Ֆուաթ Օքթայի և եղբայրական երկրի գյուղատնտեսության և անտառային տնտեսության նախարար Վահիդ Քիրիշչիի հետ, կծանոթանա ջրամատակարարման խոշոր օբյեկտներին։
Ադրբեջանական պատվիրակության կազմում են՝ բնապահպանության և բնական պաշարների նախարար Մուխթար Բաբաևը, գյուղատնտեսության նախարար Ինամ Քերիմովը, տնտեսության փոխնախարար Սահիբ Ալեքպերովը, Azmelsuteserrufat ԲԲԸ-ի նախագահ Զաուր Միքայիլովը, Azersu ԲԲԸ-ի փոխնախագահ Քոչարլի Հասանովը և այլոք։

26 Января 2023 - 14:43
Делегация комиссии, созданной распоряжением президента Азербайджанской Республики от 15 апреля 2020 года в целях обеспечения рационального использования водных ресурсов, совершенствования управления водными ресурсами и координации деятельности в этой области, во главе с председателем комиссии, заместителем премьер-министра Шахином Мустафаевым находится с визитом в Турции.
Как сообщает Armenia.Az, в рамках визита делегация встретится с вице-президентом Турции Фуатом Октаем и министром сельского и лесного хозяйства братской страны Вахидом Киришчи, ознакомится с крупными объектами водоснабжения.
В состав азербайджанской делегации входят министр экологии и природных ресурсов Мухтар Бабаев, министр сельского хозяйства Инам Керимов, заместитель министра экономики Сахиб Алекперов, председатель ОАО «Азмелсутесерруфат» Заур Микаилов, заместитель председателя ОАО «Азерсу» Кочарли Гасанов и др.