25 Հունվարի 2023 - 16:16
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել է զինվորական դատախազի ավագ օգնական, Զինվորական դատախազության մամուլի ծառայության ղեկավար, արդարադատության ավագ խորհրդական Ֆիրադ Ալիևը։
Այսպես, Գուբադլիի զինվորական դատախազությունը տեղեկություն է ստացել, որ 2023 թվականի հունվարի 24-ին ՊՆ N-րդ զորամասի զինծառայող, զինվոր Սալահով Աքրամ Ասիմ օղլուն ինքնասպան է եղել՝ հրազենից կրակ բացելով։ Ստացված տեղեկատվության հիման վրա Գուբադլիի զինվորական դատախազության աշխատակիցները զննել են դեպքի վայրը և դիակը, որպես իրեղեն ապացույց առգրավել գործին առնչվող իրեր, ցուցմունքներ են ստացվել և կատարվել են այլ գործողություններ։
Փաստի առթիվ Գուբադլիի զինվորական դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ԱՀ ՔՕ 125-րդ հոդվածի (Ինքնասպանության դրդելը) հատկանիշներով, հարցաքննվել են վկաները, նշանակվել են համապատասխան փորձաքննություններ և կատարվել են անհետաձգելի քննչական գործողություններ։ Ներկա պահին հետաքննությունը շարունակվում է։

25 Января 2023 - 11:47
Об этом Armenia.Az сообщил старший помощник военного прокурора, глава пресс-службы Военной прокуратуры, старший советник юстиции Фирад Алиев.
Так, в Губадлинскую военную прокуратуру поступила информация о том, что 24 января 2023 года военнослужащий Н-ской воинской части Министерства обороны, солдат Салахов Акрам Асим оглы покончил с собой, открыв огонь из огнестрельного оружия. На основании поступившей информации сотрудниками Губадлинской военной прокуратуры был проведен осмотр места происшествия и тела, в качестве вещественных доказательств были изъяты предметы, имеющие значение для дела, получены показания и выполнены другие действия.
По факту в Губадлинской военной прокуратуре возбуждено уголовное дело по статье 125 (Доведение до самоубийства) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики, допрошены свидетели, назначены соответствующие экспертизы и проведены незамедлительные следственные действия. В настоящее время расследование продолжается.